Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu çağ Resi beyı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Lütuf Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak gene aynı kurumun Dış İlişkiler Duraksızörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden yetkili olmuşdolaşma. Akabinde 1973 yılında Hacettepe Üniversitesi Tababet Fakültesinden Çocuk Sağlamlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını almıştır. Daha sonra öğretim görevlisi olarak akademik varlıkına çıbanlamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 senelerı beyninde Erciyes Üniversitesi Tababet Fakültesinde, 1988-1992 senelerı beyninde Gazi Üniversitesi Tababet Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 senelerı beyninde da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuşdolaşma. Üniversitelerarası Heyet Tababet ve Keyif Bilimleri Eğitim bilimi Konseyi Kellekanlığı, UMEMPS (Orantı şarki ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Konuşan Ülkeler Pediatri Birliği) reislik ve genel sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 senelerı beyninde Bilkent Üniversitesi Mütevelli Astronomi Üyeliği ve Resi bey Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 senelerı beyninde YÖK üyeliği görevinde bulunmuşdolaşma. 1987 yılından beri Türkiye Ulusal Pediatri Derneği Idare Kurulunda görev almaktadır. Kellekanlığını da yapmış başüstüneğu Türkiye Ulusal Pediatri Derneğinde halen Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri mütehassısından biri olarak onaylama edilmektedir. 2019 yılında dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin katılımıyla Panama’da meydana getirilen seçimde IPA’nın “müstakbel çağ çıbankanlığına” seçbilimselştir.
Bu pozisyonda iş etmiş olduğu dü yılın sonunda 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA çıbankanlığı görevini ABD’li Prof. ErrolAlden’dan gerçekten aktarılma almıştır. Antrparantez Lütuf Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Kellekanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Yönetmenü olarak görev yapmaktadır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://parakazanmak.name.tr/ https://perdearkasi.name.tr/ https://yenimahaletesisatci.name.tr/ https://futbol.name.tr/ https://linuxsistem.name.tr/ Heets Sigara
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
instagram takipci satin al